Zákaznický portál
Bezdratova technologie

Jak probíhá instalace internetu
bezdrátovou
technologií?

Objednávka služeb

Pro objednání našich internetových služeb nás stačí jednoduše kontaktovat. Vyplňte nezávazný formulář na našich webových stránkách nebo zavolejte na naši obchodní linku +420 530 512 012, která je k dispozici od pondělí do pátku od 8:00 do 16:00. Váš požadavek k připojení k internetu se následně předá některému z našich techniků, kteří začnou prověřovat dostupnost internetu na vaší adrese.

Arrow down

Prověření dostupnosti a možná obhlídka

Po objednanání internetu provedeme důkladné prověření dostupnosti všech možných technologií ve vaší lokalitě. Všechny dostupné tarify vám technik nabídne a doporučí ten, který vám bude nejvíce vyhovovat. Technik si s vámi také může domluvit obhlídku, pokud nemá dostatek podkladů, aby zjistil, zda je připojení k internetu možné. Pokud náš odborník vyhodnotí, že připojení bude stabilní a kvalitní, společně se domluvíte na provedení.

Objednání služeb
Arrow down

Instalace

Přijímací anténu je nutné umístit tak, aby měla přímy výhled na náš vysílač. Bežně anténu umisťujeme na stávající stožár, na konzoli na komíně, na držák pod střešní tašku a podobně. K anténě je nutné přivést venkovní datový kabel (FTP), který bude končit například v technické místnosti nebo tam, kde bude internet využívat. Tento kabel slouží k napájení antény i přenosu dat (POE).

Není nutné, aby zákazník měl nachystané místo na umístění antény, natažený kabel, či vlastní WiFi router. O vše se postarají naši technici, kteří jsou na tuto akci vybaveni. Celková doba instalace se liší od složitosti, průběžná doba instalace trvá od 1 hodiny do 3 hodin.

Instalace na komín Instalace pod tašku
Arrow down

Nastavení vnitřní domácí sítě (Wi-Fi)

Pokud nemáte žádný Wi-Fi router nebo chcete svůj stávajíci zmodernizovat, u technika si můžete vybrat až ze tří Wi-Fi routerů v různých cenových relacích. Dle vašich požadavků vám bude doporučen optimální WiFi router, který bude mít dostačené pokrytí pro vaší domácnost.

Nabízíme i výkonnější Wi-Fi routery a Mesh systémy například od Ubiquiti UniFi, či TP-Link Omada. Jsme schopni vám zprostředkovat a nakonfigurovat jakékoliv vaše zařízení.

Název a heslo k vaší Wi-Fi sítě je jen na vás, doporučujeme si tyto údaje vymyslet předem.

Seznam Wi-Fi routerů:

  • TP-LINK WR840N
  • 600 Kč
  • TP-LINK AC1200 C6
  • 1150 Kč
  • TP-LINK DECO E4
  • 1999 Kč
  • TP-LINK DECO S7
  • 2499 Kč
Konfigurace Wi-Fi | Midgard Networks
Arrow down

Sepsání smlouvy

Po prověření rychlosti a funkcionality s vámi sepíšeme smlouvu. Zde se rozhodnete nad stylem platby - trvalý příkaz, SIPO, měsíční/čtvrtletní/roční způsob platby a doplníme vaše kontaktní údaje. Smlouva je na dobu neurčitou bez žádných vedlejších a skrytých poplatků. Výpovědní lhůta je 1 měsíc a přijímací anténa je po celou dobu ve vlastnictví Midgard Networks.

Chcete vědět jak vypadá naše smlouva? Zde si můžete zobrazit vzor smlouvy a všeobecné podmínky.

Připojili jste se!

Zajímá vás jak probíhá instalace bezdrátové přípojky?

Kompletní průchod bezdrátovou instalací, fotky a mnohem více se dozvíte kliknutím na tlačítko níže!

Support

Technická podpora


  • 24 hodin denně
  • Online podpora